SlovenskýEnglish

TRETIE KOLO TESTOVANIA OBYVATEĽSTVA NA PRÍTOMNOSŤ COVID-19

 03.02.2021

Vážení obyvateľia a obyvateľky, naša obec počas uplynulých víkendov podobne ako iné samosprávy zabezpečovala pre svojich obyvateľov vykonanie testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19 v 1. aj v 2. kole, a to z dôvodu, aby sa zamedzilo šíreniu vírusu a takisto aby obyvatelia nečelili problémom pri zabezpečení negatívneho výsledku testu potrebného pri ich pohybe počas núdzového stavu a na základe výnimiek zo zákazu vychádzania, a to či už pri dochádzke do práce, ceste k lekárovi alebo za inými neodkladnými povinnosťami. 

Nakoľko percento pozitivity v okrese stále neklesá, pripravujeme pre Vás aj 3. kolo testovania,a to dňa 06.februára 2021 (sobota) v čase od 08:00 do 18:00 hod. v priestoroch Kultúrneho domu v Šútovciach. Prestávka na dezinfekciu priestorov bude v čase od 12:00 - 12:45 hod., posledný odber pred prestávkou bude o 11:45. hod. 

Nezabudnite si priniesť na testovanie, občiansky preukaz, obyvatelia do 15 rokov kartičku poistenca a nachystajte si pred vstupom do odberného miesta telefónne číslo, ktoré je potrebné nahlásiť pri registrácii spolu s občianskym preukazom.

V zmysle uznesení a rozhodnutí Vlády SR a hlavného hygienika SR, obyvatelia sú aj naďalej povinní sa pri pohybe preukázať negatívnym výsledkom testu nie starším ako 7 dní, ktorý bude zároveň potrebný aj pre rodičov a niektorých žiakov, ak sa od 08.02.2021 otvoria školské zariadenia. 

Chceme ešte raz zdôrazniť, že túto službu zabezpečujeme ako dôsledok rozhodnutí štátnych orgánov, aby bolo testovanie dostupné pre obyvateľov, ktorí o to majú záujem, resp. je pre nich nevyhnutné mať potrvdenie o negatívnom výsledku testu. Všetkých, ktorí využijete služby odberového miesta zabezpečeného našou obcou, Vás prosíme o rešpektovanie pokynov organizátorov a prajeme Vám pevné zdravie.


Zoznam aktualít: