SlovenskýEnglish

VÝSLEDKY ŠTVRTÉHO KOLA TESTOVANIA V NAŠEJ OBCI A INFORMÁCIA O TESTOVANÍ

 24.02.2021

V sobotu 20. februára 2021 naša obec zabezpečila vykonanie testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19, ktorého sa zúčastnilo spolu 184 osôb a z nich nikto nemal pozitívny výsledok testu.

Touto cestou by sme sa opätovne radi úctivo poďakovali všetkým osobám zúčastneným na testovaní, najmä zdravotníčkam a administratívnym pracovníčkam za ich dobre odvedenú prácu a za podporu a pomoc Ozbrojeným silám SR, ktoré do nášho odberného miesta vyslali svojho príslušníka. Vďaka ich úsiliu bol priebeh a organizácia testovania aj tento týždeň bez komplikácií.

BUDÚCI VÍKEND OBEC NETESTUJE

Zároveň Vám chceme oznámiť, že v sobotu 27. februára 2021 obec Šútovce nebude vykonávať testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Aj z výsledkov testovania uskutočneného počas uplynulého víkendu je zrejmé, že záujem ľudí o túto službu poskytovanú našou obcou klesol, pričom pri takomto poklese nám už prostriedky prisľúbené od štátu nedokážu pokryť naše náklady na vykonanie testovania.

Okres Prievidza zostáva v nadchádzajúcom týždni v III. stupni varovania a potvrdenie o výsledku testu budú občania naďalej potrebovať do práce a na cestu mimo okresu, prípadne za inými službami (pošta, banky a poisťovne, výdajné miesta zásielkovní a e-shopov, očné optiky, servisy telekomunikačnej techniky, bicyklov a motorových vozidiel, čistiarne a opravovne odevov a obuvi a do záhradkárstiev). Potvrdenie o negatívnom výsledku testu potrebujú aj zamestnanci škôl a školských zariadení a rodičia detí, ktoré ich navštevujú.

Občanov, ktorí v zmysle platných predpisov potrebujú negatívny výsledok testu a testovanie nemajú zabezpečené priamo u zamestnávateľa, prosíme o využitie trvalých odberovým miest (MOM) v okrese Prievidza.

Zostaňte naďalej opatrní a chráňte svoje zdravie aj zdravie ľudí vo Vašom okolí.


    Zoznam aktualít: